Domy w stylu góralskim — mieszkaj w zakopiańskim klimacie

Góry zachwycają bez względu na pogodę czy porę roku. Urlop w takim otoczeniu pozwala nacieszyć oko pięknymi widokami oraz interesującą zabudową w stylu zakopiańskim. Dla wielu jest ona inspiracją podczas budowy własnego domu. Z Podhala możesz zabrać ze sobą nie tylko oscypki, ale też pomysł na dom góralski. Oferta biur projektowych w tym aspekcie powinna spełnić Twoje oczekiwania.

Kochasz góry, a mieszkasz nad morzem? Marzysz o tym, aby wakacje trwały cały rok, abyś mógł dłużej relaksować się, patrząc na góry i spacerując po szlakach? Prawdopodobnie przeprowadzka do Zakopanego jest niemożliwa, ale możesz mieć namiastkę tego pięknego regionu u siebie. Jeśli budujesz dom, zainspiruj się stylem zakopiańskim.

Popularność domów góralskich

Domy góralskie nie są obecnie tak popularne jak klasyczne piętrówki, nowoczesne stodoły czy tradycyjne budownictwo jednorodzinne – https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-w-stylu-goralskim/ . Wielu inwestorów nie zdążyło się jeszcze przekonać o tym, ile zalet daje mieszkanie w drewnianym domu. Jeśli chcesz, aby Twoja nieruchomość wyróżniała się na tle innych, wyglądających niemal identycznie, postaw na drewno. Ta technologia budowlana cieszy się popularnością m.in. w krajach skandynawskich. Możemy się spodziewać, że w najbliższych latach dynamiczny wzrost jej popularności nastąpi również w Polsce.

Jakie są domy w stylu zakopiańskim?

Zakopane kojarzy się z artystyczną, luksusową i komfortową zabudową. Najwięcej tu drewnianych domów ze strzelistymi dachami, niekiedy tradycyjnie krytymi gontem. Budynki odznaczają się niebywałym kunsztem architektonicznym i dbałością o detale. Zapomnij o prostej bryle — tutaj królują skosy, uskoki, rzeźbione balustrady, przeszklone werandy, schody. Budynki zazwyczaj składają się z kilku kondygnacji, a ich wnętrza są jasne i przestronne.Dzisiaj każdy może zdecydować się na klasyczny projekt w zakopiańskim stylu lub zmodyfikować go do swoich potrzeb. Nawet niewielki dom góralski z płaskim dachem może przywodzić na myśl góry, jeśli ozdobisz elewację elementami sztuki ludowej.