Zadbaj o swoje auto – zbuduj garaż

projekt garażu

Mając dom jednorodzinny, warto też pomyśleć o schronieniu dla swojego auta. Niektórzy pomyśleli już wcześniej, bo na etapie kupowania projektu domu, i wybudowali dom z garażem w bryle budynku. Ci, którzy o to nie zadbali, mają teraz szanse, by usunąć niedociągnięcia i zadbać o swój samochód. Najpierw potrzebny im będzie projekt garażu.

Budowa garażu – zbędny czy niezbędny wydatek?

Pytanie jest właściwe retoryczne, bo odpowiedź jest oczywista. Wątpliwości mogą mieć tylko posiadacze blaszanych „pudeł” na pojazdy, choćby i mocno nadgryzionych zębem czasu. Jednak i oni, porównując wygląd nowego, pięknego domu ze starym „blaszakiem”, muszą zauważyć duży dysonans. Nie da się ukryć, że zardzewiałe i przeżarte rdzą żelastwo tylko szpeci posesje i nie dodaje prestiżu swemu właścicielowi. Tak więc pora się zainteresować projektem garażu.

Garaż – ozdoba podwórka

Garaż, podobnie jak dom, powinien być ozdobą posesji, by nie trzeba było go wstydliwie ukrywać za gąszczem zarośli. Najlepiej, by był utrzymany w tym samym stylu co budynek mieszkalny. Obecnie można kupić projekt garażu od razu z projektem domu. Wtedy ich podobieństwo będzie niewątpliwe. Ale jeśli dom już stoi, to pośród mnogości propozycji projektantów na pewno będzie można wybrać projekt utrzymany w podobnym stylu.

Garaże, w zależności od potrzeb właściciela, są jedno- lub dwustanowiskowe. Mają instalację elektryczną, często przewidziana jest instalacja wodna, mogą być nawet ogrzewane. Jest to zwłaszcza potrzebne tym kierowcom, którzy we wnętrzu garażu urządzają mały warsztat do majsterkowania. Niektóre projekty przewidują oddzielne pomieszczenie na taki czy podobny cel. W garażu można bowiem przechowywać też inne pojazdy (rowery, motocykle), duży sprzęt sportowy, urządzenia i narzędzia ogrodowe. Na to wszystko potrzeba dużo miejsca.

Tak więc budując garaż wolno stojący, dbasz nie tylko o samochód. Opróżniasz dom z niepotrzebnych tam sprzętów i urządzeń, gromadząc je w garażu.