Domy letniskowe nie tylko na lato

projekty domów letniskowych

Polaków można by podzielić na dwie grupy. Pierwsza to ci, którzy lubią wojażować po kraju i świecie, chcą poznawać wciąż nowe tereny, niechętnie wracają w znane miejsca. Druga grupa charakteryzuje się mniejszą mobilnością. To osoby, które przywiązują się do miejsc i ludzi, które najchętniej odpoczywają w „oswojonych” miejscach, często spędzają czas poza miastem. Posiadając działki w atrakcyjnych krajobrazowo miejscowościach, chętnie budują tam domki. Jako że projekty domów letniskowych to coraz bogatsza oferta biur projektowych, można wnioskować, że ta druga grupa jest coraz liczniejsza.

Domy letniskowe –dla rodziny i na wynajem

Projektów domów letniskowych jest w bród. Zaskakuje ich różnorodność.  Spodziewamy się tradycyjnych niewielkich domków, przypominających altany ogrodowe. Owszem, są i takie. W sam raz na spędzenie czasu podczas weekendowych czy krótkich urlopowych wyjazdów. Składają się z 2-3 niewielkich sypialni, czasem jeszcze z salonu. To wystarcza dla kilkuosobowej rodziny, ale nie ma mowy o komforcie zamieszkania. Nie zawsze jest to zresztą konieczne, bo czas spędza się głównie w plenerze, a nie pod dachem.

Jednak wraz ze wzrostem zamożności dużej grupy społeczeństwa obserwuje się trend do budowy dużych, wygodnych , ba – nawet luksusowych domów letniskowych. Właściwie niewiele albo i wcale nie różnią się one od domów całorocznych. Tym bardziej, że wielu właścicieli wyposaża je w instalację grzewczą, ociepla ściany, stropy i podłogi. Dlatego przez cały rok można w nich spędzać wolny czas, organizować święta, uroczystości rodzinne czy spotkania towarzyskie. Obowiązkowy jest w nich salon z kominkiem, dobrze wyposażona co najmniej jedna łazienka, kilka sypialni. Przydaje się też garaż.

W ofercie biur projektowych znajdują się:

  • domy drewniane i murowane,
  • domy parterowe, parterowe z użytkowym poddaszem, a nawet piętrowe.

Projekty domów letniskowych polecane są inwestorom prywatnym jak też i developerom, którzy budują całe kolonie takich domków w atrakcyjnych turystycznie regionach z myślą o wynajmie dla wczasowiczów.